تفاوت سمینار و کارگاه آموزشی

سمینار چیست؟ کارگاه آموزشی یا ورکشاپ چیست؟ آیا تفاوت سمینار و کارگاه آموزشی واقعا وجود دارد و یا همه اینها فقط معناشناسی است؟ اگر فرصتی برای شرکت در کارگاه یا شرکت در سمینار برای کار به شما داده شد ، کدام یک برای شما خوب است؟ هر دو می توانند به تقویت دانش شما کمک کنند و می توانند فرصت های شبکه ای خوبی باشند.

در این مقاله ما به چگونگی یکسانی و تفاوت سمینار و کارکاه آموزشی خواهیم پرداخت:

کارگاه ها و سمینارها چگونه باهم یکسان هستند

اگرچه سمینارها و کارگاههای آموزشی به عنوان بخشی از یک کنفرانس بزرگتر ارائه می شوند ، اما می توانند یک رویداد مستقل باشند. اگر تجارت شما املاک و مستغلات است ، ممکن است در کنفرانس های منطقه ای یا ملی شرکت کنید ، که در آن کارشناسان سمینارها و کارگاه های آموزشی را ارائه می دهند. علاوه بر این ، هر یک از این گروه ها می توانند موضوع کنفرانس را در این کنفرانس دنبال کنند یا می توانند مختص شرکت یا مجری باشند. و هر دو کارگاه و سمینار در نظر گرفته شده است تا مخاطبان خود را در مورد یک موضوع یا مضامین خاص تربیت کند.

ورکشاپ

ورکشاپ

تفاوت سمینار و کارگاه آموزشی چیست:

کارگاه ها و سمینارها دارای قالب های مختلفی هستند.

احتمالاً مهمترین مورد در میان تفاوت سمینار و کارکاه آموزشی فرمی است که کارگاه ها و سمینارها دارند. حتی آگاه ترین مخاطب در یک سمینار فقط امکان حضور بسیار زیادی از شرکت کنندگان خود را فراهم می کند. به احتمال زیاد ، بلندگو یا اعضای پانل در یک سمینار با استفاده از نوعی از عرشه اسلایدها ، یک سخنرانی را انجام می دهند. آنها اطلاعات مربوط به موضوع خاص را در اختیارتان قرار می دهند و معمولاً در انتهای ارائه رسمی ، بحث را باز می كنند تا سؤالات حاضرین را بپرسند.

یادداشت برداری در طول یک سمینار برای این جلسه پرسش و پاسخ بسیار ارزشمند است ، بنابراین به هر سؤالی که در حین صحبت ایجاد می شود توسط مجریان پاسخ داده خواهد شد. اگر سمینار وظیفه خود را انجام داده باشد ، یادداشت ها همچنین به عنوان ابزاری مهم در نظر گرفته می شوند که مدت ها پس از پایان سمینار برای حاضران ارزشمند است. این زمانی است که می توانید اطلاعاتی را که در این سمینار آموخته اید به خوبی استفاده کنید.

از طرف دیگر ، کارگاههای آموزشی نه تنها همکاری با سایر شرکت کنندگان را تشویق می کنند بلکه بر این اصرار دارند. ممکن است از شما خواسته شود که قبل از کارگاه ، کارنامه را تکمیل کنید یا مقدماتی را تکمیل کنید. پس از حضور در کارگاه ، از شما انتظار می رود که کاملاً در فرایند یادگیری شرکت کنید. به احتمال زیاد ، فعالیت ها و تمرین هایی وجود خواهد داشت که در آن شما و سایر شرکت کنندگان خود آنچه را که در طول کارگاه یاد می گیرید تمرین کنید. به عنوان مثال ، ممکن است شما یک نمونه از یک استراتژی مؤثر به شما داده شود و از شما خواسته شود تا استراتژی مؤثر خود را ارائه دهید. یا ممکن است براساس برخی از اصولی که یاد خواهید گرفت به بازی در نقش آفرینی دعوت شوید. حتی ممکن است امتحانات وجود داشته باشد تا مجری کارگاه بتواند تشخیص دهد که آیا شما به طور کامل درک می کنید که چه چیزی آموزش داده می شود یا نه. هدف نهایی یک کارگاه آموزشی این است که بتوانید یادگیری مفیدی را در اختیار شما قرار دهید که بتوانید از آن برای یک محیط واقعی استفاده کنید.

سمینار

سمینار

تفاوت سمینار و کارگاه آموزشی در طول و اندازه آنها نیز می باشد.

با توجه به ماهیت آنها ، کارگاه های آموزشی با حضور صدها نفر نمی توانند امور عظیمی باشند. آنها معمولاً تعداد شرکت کنندگان را بیش از چند نفر نمی گذارند. مؤثرترین کارگاهها فرصتی را برای شما فراهم می کنند که توجه یک به یک از طرف تسهیل کننده و حتی گاهی با ارزش تر بودن – فرصتی برای یادگیری از همسالان خود داشته باشید. در مقابل ، گوینده در یک سمینار می تواند دانش خود را به سالن پر از مردم منتقل کند. بزرگترین سابقه سمینار عملی کسب و کار در سال 2017 توسط وزارت آموزش ، جوانان و ورزش در کامبوج تعیین شده است. 2،304 شرکت کننده وجود داشت.

تفاوت دیگر بین سمینار و کارگاه آموزشی این است که دوام آنها در چه مدت است. انتظار دارید یک سمینار چند ساعت به طول انجامد. اما وقتی نوبت به کارگاه ها می رسد ، از نظر روزها فکر کنید. معمولاً ، کارگاههای آموزشی از یک تا سه روز به طول می انجامند ، در حالی که سمینارها فقط زمانی طول می کشد که مجری بتواند پیام او را پیدا کند.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست