حقوق و مزایای مدیران روابط عمومی در ایران

بازار کار، آینده شغلی ، فرصت های استخدامی و درآمد مدیران روابط عمومی در ایران و سایر کشورها

حقوق و مزایای مدیران روابط عمومی در ایران
در ایران با توجه به اینکه بیشتر شاغلین روابط عمومی در شرکت ها و سازمان های دولتی مشغول به کار هستند ،لذا حقوق و دستمزد دریافتی آنها طبق قانون وزارت کار می باشد. اما مدیران روابط عمومی در شرکت ها و سازمانهای خصوصی درآمدهای متفاوتی دارند. در جدیدترین پژوهشی که توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور صورت گرفته است , متوسط حقوق و درآمد مدیران روابط عمومی در گروه های شغلی مختلف مورد بررسی قرار گرفت. طبق این تحقیق ، حقوق مدیر روابط عمومی یک شرکت کوچک به طور متوسط بین 088 هزار تومان تا 7 میلیون تومان و در شرکت های بزرگ بین 1 میلیون تومان تا 18 میلیون تومان می باشد.
خانه روابط عمومی در سال 11 به سازمان تأمین اجتماعی پیشنهاد کرد تا شغل روابط عمومی جزو مشاغل سخت محسوب شود.
این خواسته از طریق مکاتبه با معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری اعالم و در پیش نویس قانون جامع روابط عمومی ارائه شد.
حقوق و مزایای مدیران روابط عمومی در ایران برخالف بعضی از مشاغل بسیار پایین است و حتی گاهی مسایل اداری باعث می شود تا کارمندی از بخش باالتر به بخش روابط عمومی تنزل پیدا کند.
کسانی که در حرفه روابط عمومی مشغول به کار هستند ، زودتر از دیگران فرسوده می شوند و معموال در معرض تصمیم گیری های سریع قرار دارند و از طرف دیگر شغل این افراد نیازمند حرفه های تخصصی است و شاغالن روابط عمومی باید از تخصص های مختلف مانند : علوم سیاسی ، روانشناسی، جامعه شناسی ، ارتباطات و روزنامه نگاری بهره مند باشند . سختی های این شغل در استرس و بیماری افراد تاثیر گذار است . همواره در سطح بین الملل ، روابط عمومی به عنوان یکی از مشاغل سخت مطرح است که در تحقیقاتی مجله الیف LIFE وموسسه کاریر کاست CAREERCAST 18 شغل را به عنوان سخت ترین مشاغل معرفی کرده که خلبانی، پلیس ،مدیر اجرایی ، هواشناسی ،
روزنامه نگاری ، خبرنگاری . . . و در نهایت روابط عمومی جزو این مشاغل محسوب می شوند.
استخدام روابط عمومی در کشور های مختلف آمریکا – میزان استخدام کارشناسان و مدیران روابط عمومی بین سالهای 0818 تا 0808 , 01 درصد رشد داشته است . در حالی که متوسط این رشد برای سایر مشاغل 11 درصد می باشد. استرالیا – میزان استخدام این شغل در این کشور رشد صعودی و سالیانه داشته است.
انگلستان – متوسط درآمد سالیانه در این شغل برای افراد تازه کار بین 01 تا 08 دالر، افراد با تجربه بین 08 تا 11 هزار دالر و برای مدیران بین 100 تا 150 هزار دالر می باشد.

مقالات مرتبط : نکاتی مهم در روابط عمومی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست