آموزش دوره های مجازی و مزایای آن

ما در مقالات قبل برای شما بیان کردین که کارگاه آموزشی چیست ؟ اکنون در این بخش به بیان کارگاه آموزش دوره های مجازی و مزایای آن می پردازیم ،پس همراه ما باشید:

کلاس های آموزشی را می توان همانند کلاس های حضوری برگزار کرد و برگزاری این نوع کلاس ها ویژگی های منحصر به فرد خود را نیز دارد. در اصل گفتن این نوع مطالب به این منظور می باشد که مربیان نیاز به تغییر کلی در شیوه ی تدریس ، آموختن مهارت های تازه، استفاده از روش های مختلف، آموختن بهره مندی از کل ابزار های طراحی و توسعه است.

نحوه ی آموزش حضوری

کلاس های حضوری از قبل هماهنگ می شود و در مکان های عمومی و مشخصی به صورت اختصاصی برگزار می گردد. اگر بخواهیم کلاس های مجازی را با حضوری مقایسه کنیم می توانیم به پرهزینه بودن این دوره ها به دلیل احتیاج به تجهیزات فیزیکی زیاد اشاره کنیم. اما در این نوع دوره ها یادگیری ، از سطح بالایی برخوردار می باشد. مزایای مهم این دوره ها استفاده از مربیان برجسته و کارگاه ها است.

نحوه آموزش مجازی  

از مزایای کلاس های مجازی و یا آموزش مجازی در این است که اگر شما مشغول به کار باشید و نتوانید در کلاس های حضوری شرکت کنید این کلاس ها گزینه ی مناسبی برای شما می باشد. این کلاس ها به صورت ضبط شده در اختیار شما قرار میگیرد که می توانید آن ها را بعدا دانلود کرده و استفاده کنید حتی لازم به شرکت در کلاس های حضوری نیست.

مفهوم کلاس مجازی در دانشگاه 

دانشگاه مجازی چیست؟

دانشجو ها می توانند درس های مد نظر خود را از طریق وب سایت دانشگاه انتخاب کنند زیرا دانشگاه های مجازی محل فیزیکی خاصی ندارند. دانشجو حتی می تواند روز های کلاس ها و یا  ساعت آن ها را نیز هماهنگ نماید.

بیشتر بدانید: برگزاری ورکشاپ

خصوصیات دانشگاه های مجازی

 • به صورت حضور فیزیکی نیاز به استاد ودانشجو در کلاس نیست.
 • کلاس درس به زمان خاصی وابسته نمی باشد.
 • درس ها در این نوع کلاس ها از کیفیت بالایی برخوردار است.
 • دسترسی به این نوع کلاس ها آسان می باشد.
 • امکان حضور بیشتر دانشجوها در این کلاس ها بالا است.

کلاس مجازی چیست؟

این نوع کلاس ها در یک فضای مجازی برگزار می شود که دانشجوها و اساتید باید در ساعت های مشخصی حضور یابند. در کلاس های مجازی، امکان این وجود دارد که دانشجو بتواند سوالات و اشکالات خود را مطرح کرده و با دانشجوهای دیگر و استاد به بحث بپردازد.

 

مزایای دوره های آموزش مجازی

 • یکی از مزیت های آموزش مجازی این است که اساتید و دانشجوها از سراسر دنیا می توانند در این دوره های آموزش مجازی شرکت نمایند و محدودیت جغرافیایی وجود ندارد.
 • یکی از خوبی های آموزش مجازی در این است که می توانید هم در هزینه های رفت و آمد و هم در زمان خود صرفه جویی نمایید.
 • یکی دیگر از ویژگی های آموزش مجازی در این است که مربی ها می توانند زمان بیشتری را برای پرسش و پاسخ دانشجوها بگذارند.
 • دانشجو ها بر طبق توانایی های خود و با استفاده از سبک ها و روش های گوناگون برای مطالعه ، می توانند سبک مورد نظر خود را انتخاب نمایند.
 • در کلاس های مجازی مطالب را می توان به راحتی و خیلی سریع به روز رسانی کرد.
 • یکی دیگر از مزیت های این کلاس ها در این است که اعتماد به نفس فرد بالا رفته و حس مسئولیت پذیری آن در زمان تحصیل بیشتر می شود.
 • این دوره ها برای دانشجویانی که استرس حضور در کلاس را دارند مناسب است و باعث می شود که قدرت یادگیری این افراد بالا برود.
آموزش از راه دور چه تفاوتی با آموزش الکترونیکی دارد؟

در کلاس های مجازی آموزش به صورت مجازی صورت میگیرد و در این کلاس ها اساتید و دانشجوها با هم در ارتباط اند اما در کلاس های از راه دور ، دانشجو با در اختیار داشتن منابع به صورت خود خوان درس را می خواند و در امتحانات شرکت می نماید.

دوستان عزیز شما می توانید نظرات خود را در خصوص آموزش دوره های مجازی و مزایای آن برای ما به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست