کارگاه آموزشی چیست؟

ما در این مقاله برای شما بیان خواهیم کرد که کارگاه آموزشی چیست؟ و چه نکاتی را برای برگزاری کارگاه آموزشی باید رعایت کرد، پس همراه ما باشید:

کارگاه های آموزشی یک فرم برای مباحث عمیق ، مبادله منابع و شبکه سازی مربوط به موضوعات خاص را فراهم می کند. از آنجا که تعامل متمرکز بین شرکت کنندگان مهم است ، شرکت کنندگان باید مواضع آگاهانه را بر اساس تجربه قبلی ، همانطور که در برگه های موقعیت خود بیان می شود ، داشته باشند. کارگاه ها نباید جلسات ارائه مقاله مینیاتوری باشند ، بلکه باید بر ایجاد جامعه و ایجاد دانش عمومی تمرکز کنند. کارگاه های آموزشی متفاوت با دوره ها هستند.

نکاتی جهت برگزاری کارگاه آموزشی

ما بیان کردیم که کارگاه آموزشی چیست؟ و در این بخش به نکات مهم برگزاری کارگاه آموزشی می پردازیم.

قبل از کارگاه آموزشی

سازمان کارگاه مدتها قبل از آشنایی با مخاطبان خود شروع می شود. این راهنما قبل از رویداد به شما می گوید که چرا تعیین هدف ، اول کلید موفقیت است.

اهداف خود را مشخص کنید

از آنجا که کیفیت کارگاه همیشه براساس رضایت مخاطبان شما تعیین می شود، در اینجا قانون شماره یک وجود دارد: هرگز با اهداف خود شروع نکنید. درعوض ، تلاشهای خود را برای روشن کردن چگونگی کمک به شرکت کنندگان در یافتن پاسخ سؤالاتی که دارند ، سرمایه گذاری کنید. این زمینه از نظر تعیین هدف باید واقعاً مفید باشد. البته برنامه شما تا حد زیادی به تخصص شما در این زمینه نیز بستگی دارد.

یک قالب انتخاب کنید

هدف کارگاه شما باید فرمی باشد که به تحقق این هدف کمک می کند. در اینجا معیارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند ایده کارگاه را به یک تجربه جذاب تبدیل نمایید:

مشارکت: شما می توانید یک کارگاه مشارکتی را برنامه ریزی کنید که امکان بحث و گفتگوی گسترده و شیوه های پرسش و پاسخ را فراهم کند ، یا می توانید روی ارائه مطالب به مخاطبان خود تمرکز کنید.

پیگیری: معمولاً کارگاه ها رویدادهای خود مختار هستند و این بدان معناست که مخاطبان شما باید در زمان حال  و اکنون یاد بگیرند. این امر، آشنایی افراد با برخی از موضوعات یا آموزش مهارتهای اساسی در طی کارگاه بوده و سپس ترغیب آنها برای یادگیری این تجربه در دنیای واقعی از طریق تکالیف پیگیری است.

تصمیم بگیرید چه کسی در کارگاه شرکت کند: مخاطب شما نه تنها بر فرمت این رویداد تأثیر می گذارد بلکه مواد و مطالبی را که باید استفاده کنید نیز تعیین می کند.

در زمینه یک کارگاه آموزشی ، دو سناریوی اصلی برای تحلیل مخاطبان وجود دارد:

 1) اگر این یک رویداد مستقل است ، برای کشف شخصیت مورد نظر خود در دنیای واقعی از آنالیز استفاده کنید.

 2) اگر این کارگاه در یک کنفرانس یا یک سمینار تشکیل می شود ، بهتر است از ابزارهای نظرسنجی برای اطلاع هرچه بیشتر در مورد افراد شرکت کننده در این رویداد استفاده کنید .

دستور کار ایجاد کنید

بدون ایجاد یک برنامه کارگاهی دقیق ، نمی توانید ادعا کنید که تصویر کامل یک رویداد را ایجاد کرده اید. این امر نه تنها به عنوان منبع اطلاعاتی مهم برای حاضرین ، خدمت می کند بلکه می تواند یک برنامه عملی بسیار مفید برای برگزار کنندگان باشد. از این گذشته ، با انتشار دستور کار کارگاه در وب سایت ، فضایی را برای تعامل با مخاطبان مورد نظر درباره کارگاه به مراتب ایجاد می کنید.

در طول کارگاه

در مرحله بعدی مدیریت رویداد کارگاهی ، هدف شماره یک شما باید نگه داشتن افراد در فرایند یادگیری باشد. در اینجا چندین نکته در مورد چگونگی انجام این کار آورده شده است:

نکته اول : وقت خود را برای شفاف سازی یک برنامه کارگاهی و قوانین مربوط به آن بگذارید. به عنوان مثال بسته به قالب ، ممکن است اجازه دهید سؤالاتی در طول رویداد پرسیده شود یا ممکن است در پایان کار مدتی را برای پرسش و پاسخ اختصاص دهید.

نکته دوم: اگر انتظار دارید مخاطبانتان یادداشت برداری کنند یا هر ایده ای را ضبط کنند، مواد لازم مانند کاغذ و مداد را تهیه کنید.

ما گفتیم که کارگاه آموزشی چیست؟ و نکات آن را برای شما بیان کردیم شما دوستان عزیز جهت برگزاری ورکشاپ موثر می توانید با تیم مجرب ما در مهره هشت تماس بگیرید تا شما را برای برگزاری یک ورکشاپ دیدنی راهنمایی کنند.

نتیجه

کارگاه حرفه ای یکی از بهترین واسطه ها برای به اشتراک گذاشتن تخصص یا آموزش مهارت خاصی است. با داشتن یک نرم افزار قابل اعتماد برای مدیریت کارگاه و برنامه ریزی دقیق برای هر مرحله از رویدادها ، می توانید یک تجربه یادگیری ارزشمند را برای مخاطبان خود ایجاد کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست